U3804 Noelle Accent Chair – Cream Velvet
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Charming from every angle, the Noelle accent chair knows how to turn an ordinary moment into an occasion. Its gently winged back and classic button tufting create a timeless silhouette, while silver-toned nail head trim adds just the right amount of shine. Beneath the style, solid wood legs and sinuous spring construction with individually pocketed coils deliver lasting comfort and support. Perfect for both traditional and transitional interiors, Noelle brings a playful touch of sophistication that brightens any space and anchors your curated décor.
Product Details
| SU Dim Length | 32.5 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 34 in |
| SU Dim Height | 37 in |
| CTN Dim Length | 34.2 in |
| CTN Dim Width | 33.9 in |
| CTN Dim Height | 31.7 in |
| CTN Volume | 21.27 cft |
| CTN Weight | 48 lbs |
| Fabric | 100% Polyester |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 32.5 × 34 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | U3804 Noelle |
Contact Us
"*" indicates required fields