Mobile File
SKU:
39334
Category: Office Storage
Tags: Gray, Hazelwood, Office Storage, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of solid Pine | Yes |
|---|---|
| Drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Random sized high/low planking on drawer fronts | Yes |
| Equipped with casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 24.00″D X 24.50″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Weight | 73.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18 × 24.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Hazelwood |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Intrigue |
Contact Us
"*" indicates required fields