File Cabinet
SKU:
28634
Category: Office Storage
Tags: Cloud/fog, Office Storage, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneers on the tops | Yes |
|---|---|
| A true coastal styling – Finn is a combination of soft gray tops that beautifully accentuate the white case | Yes |
| All drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter size files | Yes |
| Anti-tip interlock system installed | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 22.00″D X 30.00″H |
| Weight | 68.34 lbs |
| Weight | 68.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Finn |
Contact Us
"*" indicates required fields