L-desk And Return
SKU:
64332
Category: Desks
Tags: Antique Oak/matte Black, Brown, Desks, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid & Oak veneer | Yes |
|---|---|
| L-Desk: 68 3/4″ long x 28″ deep x 30 1/2″ high | Yes |
| Drop-front center drawer has ball bearing extension guides, and a wiring access cutout | Yes |
| All outside drawers have dovetail joinery and ball bearing extension guides, plus top outside drawer has a felt-lined bottom | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size folders | Yes |
| L-Return: 47 1/4″ long x 23″ deep x 30 1/2″ high | Yes |
| Desk & Return have interior wiring access cutouts | Yes |
| Floor levelers | Yes |
| Dimensions | 68.75″W X 75.25″D X 30.50″H |
| Weight | 319.67 lbs |
| Weight | 319.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75.25 × 68.75 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Oak/matte Black |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Regency |
Contact Us
"*" indicates required fields