Executive Desk
SKU:
32731
Category: Desks
Tags: Desks, Gray, Pavestone, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Center drop-front drawer has ball-bearing extension guides, an electric/USB power outlet, and wiring access cutout | Yes |
| All outside drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Two outside top drawers have felt-lined bottoms, all other are veneer | Yes |
| Bottom file drawers accept letter or legal size files | Yes |
| Dimensions | 66.00″W X 30.00″D X 30.00″H |
| Weight | 260.14 lbs |
| Weight | 260.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 66 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Pavestone |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Wimberley |
Contact Us
"*" indicates required fields