Edwardian Bookcase
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 1.1275725 |
|---|---|
| Number of Packages | 2 |
| M3CUBIC FEET | 39.82 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 47.2 x 19.3 x 58.3 in |
| Package 1 Weight | 110.01 lbs |
| Package 2 Dimensions | 45.3 x 18.3 x 35.4 in |
| Package 2 Weight | 60.85 lbs |
| Package Weight Total | 170.86 lbs |
| Net Weight | 152.12 lbs |
| Weight | 152.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 44 × 83 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Walnut |
| Style | Traditional |
| Collection | Edwardian |
Contact Us
"*" indicates required fields