Windowpane Chenille Natural/ivory 2’x3′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Dashed lines intersect on this handwoven rug creating a timeless checkered pattern that complements most styles. Crafted entirely from jute, this chic and classic rug adds versatility and durability to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.5”H |
|---|---|
| Materials | 100% Jute / Cotton Canvas Backing for Size 5×8 and Larger |
| Weight | 3.6 lbs |
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Windowpane |
| Rug Size | 2’x3′ |
Contact Us
"*" indicates required fields