Vienna Distressed 9’x12′
SKU:
30088236
Category: Rugs
Tags: Classic Home, Cream, Mineral Blue Multi, Rugs
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The stunning silk-like viscose fibers in our Vienna Collection bring elegance and sophistication to a room. Handwoven for superior quality, the abstract design provides an elevated level of luxury. Designed for indoor use with a rug pad this soft to touch design is the perfect addition to your contemporary space.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.5”H |
|---|---|
| Materials | 90% Viscose, 10% Cotton |
| Colors | Mineral Blue Multi |
| Weight | 5 lbs |
| Villa Rug Pad Recommended | YES |
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mineral Blue Multi |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vienna |
| Rug Size | 9’x12′ |
Contact Us
"*" indicates required fields