Raposa Natural/ivory 2.6’x8′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Woven with abstract patterns and designs, this geometric rug brings the artisanal charm of seaside ports and towns into your space. Natural and ivory hues suit boho, desert modern, coastal, and traditional styles with ease. Made for medium traffic, select from multiple sizes for a perfect fit.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.8”H |
|---|---|
| Materials | 50% Jute, 40% Wool, 10% Cotton |
| Weight | 2.5 lbs |
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.8 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Raposa |
| Rug Size | 2.6’x8′ |
Contact Us
"*" indicates required fields