Preston 2’x3′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Designed with high contrast in a bold pattern, our Preston rug embodies our best woven natural material in a modern style. Durable and made for medium traffic, this rug design is as versatile as its jute fibers.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.8”H |
|---|---|
| Materials | 100% Jute / Cotton Canvas Backing for Size 5×8 and Larger |
| Colors | Ivory/Black |
| Weight | 5.6 lbs |
| Weight | 5.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.8 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory/Black |
| Style | Modern |
| Collection | Preston |
| Rug Size | 2’x3′ |
Contact Us
"*" indicates required fields