Mini Boucle 2’x3′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Grounded and adored, this staple rug design showcases the best of jute in a small woven textured design. Durable and made for medium traffic, the Mini Boucle rug design is as versatile as its jute fibers.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.8”H |
|---|---|
| Materials | 100% Jute |
| Colors | Ivory |
| Weight | 10 lbs |
| Villa Rug Pad Recommended | YES |
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.8 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Mini |
| Rug Size | 2’x3′ |
Contact Us
"*" indicates required fields