Laguna Blue Multi 2’x3′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Create a soothing atmosphere with our Laguna rug featuring eco-friendly materials in earthy tones and shades of blue. Handwoven into a chic pattern, this versatile rug suits any indoor setting while its blend of cotton, wool, and jute make it a sustainable style choice. Made for medium traffic, select from multiple sizes for a perfect fit.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.8”H |
|---|---|
| Materials | 45% Jute, 45% Wool, 10% Cotton |
| Weight | 2.4 lbs |
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.8 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Laguna |
| Rug Size | 2’x3′ |
Contact Us
"*" indicates required fields