Indoor/outdoor Plateau Sand Multi 5’x8′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Natural shades create a striped ombre effect to give this rug a modern appeal that complements any color scheme. Handwoven from polyester yarn, this rug transforms recycled plastic bottles into a durable rug that suits any indoor or outdoor space with ease. Versatile yet stylish, this sustainable rug enhances a setting with calming, natural colorways.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.4”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester |
| Weight | 2.1 lbs |
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.4 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Plateau |
| Rug Size | 5’x8′ |
Contact Us
"*" indicates required fields