Indoor/outdoor Oasis Rug – Gray Multi 2.6’x8′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Framed by diamonds, this chic gray rug features an abstract geometric pattern in soft, neutral hues. Elevate any indoor or outdoor setting with the versatile beauty of this rug. Handwoven from polyester yarn, this rug effortlessly blends durability with timeless style.
Product Details
| Overall Dimensions | 31”W x 96”D x 0.4”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester |
| Weight | 6.2 lbs |
| Weight | 6.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 31 × 0.4 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Oasis |
| Rug Size | 2.6’x8′ |
Contact Us
"*" indicates required fields