Indoor/outdoor Elko Blue Multi 5’x8′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Handwoven with a richly textured striped pattern, this rug complements any indoor or outdoor space with its classic simplicity. This sustainable, eco-friendly choice features weather resistant yarn crafted from recycled plastic bottles.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.7”H |
|---|---|
| Materials | 100% Recycled Polyester |
| Weight | 2.8 lbs |
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.7 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Elko |
| Rug Size | 5’x8′ |
Contact Us
"*" indicates required fields