Indoor/outdoor Banning Pebble Gray 2’x3′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With the classic appeal of a geometric diamond pattern, this rug grounds any space with a timeless look that transcends any style. Neutral hues effortlessly complement any color scheme with warmth and versatility. Handwoven for an artisanal look, this polypropylene rug suits indoor and outdoor spaces with long lasting beauty and durability.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.3”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polypropylene |
| Colors | Sand |
| Weight | 1.5 lbs |
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.3 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Banning |
| Rug Size | 2’x3′ |
Contact Us
"*" indicates required fields