Del Mar 2’x3′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Against a slate blue background, this rug features ivory stripes along with the natural hues of jute and cotton. This simple, classic look complements a variety of beach- and ocean-themed styles, while also suiting farmhouse and traditional designs.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 1”H |
|---|---|
| Materials | 90% Jute, 10% Cotton |
| Colors | Aqua Blue/Multi |
| Weight | 3.1 lbs |
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 1 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Detail Color | Aqua Blue/Multi |
| Style | Coastal |
| Collection | Del Mar |
| Rug Size | 2’x3′ |
Contact Us
"*" indicates required fields