Boucle 9’x12′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Various gray hues and texture give this rug design depth and versatility. Durable and made for medium traffic, the Boucle rug design showcases style and relaxation.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 96”D x 0.8”H |
|---|---|
| Materials | 100% Jute / Cotton Canvas Backing |
| Colors | Gray |
| Weight | 33.1 lbs |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 60 × 0.8 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Boucle |
| Rug Size | 9’x12′ |
Contact Us
"*" indicates required fields