U4731 Josie Oval Accent Ottoman – Taupe Pattern
SKU:
U4731-22-05
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Emerald Home Furnishings, Ottomans & Poufs, Taupe Pattern
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
OVAL ACCENT OTTOMAN – TAUPE PATTERN
Product Details
| CTN Dim Length | 43.1 in |
|---|---|
| CTN Dim Width | 28.75 in |
| CTN Dim Height | 15.2 in |
| CTN Volume | 10.9 cft |
| Fabric | 100% Polyester |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| SU Dim Length | 42 in |
| SU Dim Width | 27.5 in |
| SU Dim Height | 16 in |
| Dimensions | 42 × 27.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Taupe Pattern |
| Style | Contemporary |
| Collection | U4731 Josie |
Contact Us
"*" indicates required fields