Bryant Leather Ottoman
SKU:
B3399-08
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Customizable, Flexsteel, Ottomans & Poufs
Brand: Flexsteel
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Bryant ottoman offers modern, clean lines with bold block legs that add a solid finish to this design. This piece perfectly complements the Bryant chair.
Product Details
| Collection | Bryant |
|---|---|
| Features | Heavy-Thread Stitching |
| Material | Leather |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Urban Renewal (R) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.24 |
| Carton Weight | 30 lb |
| Product Weight | 30 lb |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 31 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bryant |
Contact Us
"*" indicates required fields