Whisper I Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Soft tones and subtle textures form the delicate composition of Whisper I Painting, inviting moments of calm reflection. Encased in a champagne floating frame, it exudes tranquility.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Whisper |
Contact Us
"*" indicates required fields