Urban I Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Sharp contrasts and fluid forms characterize Urban I Painting, capturing the pulse and texture of urban landscapes. Framed in a black floating frame, it exudes metropolitan sophistication.
Product Details
| Overall Dimensions | 30”W x 2”D x 80”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 22 lbs |
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 30 × 80 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Urban |
Contact Us
"*" indicates required fields