Ultra Marine I Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Fluid brushstrokes and deep oceanic tones converge in Ultra Marine I Painting, evoking a serene yet powerful energy. Framed in a gold floating frame, it exudes refined elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 16.32 lbs |
| Weight | 16.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 72 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ultra |
Contact Us
"*" indicates required fields