Turk Painting Art 60×40 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Warm hues and fluid brushstrokes shape Turk Painting, creating an abstract composition filled with depth and texture. Suspended in a champagne floating frame, it exudes timeless charm.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Turk |
Contact Us
"*" indicates required fields