Tree Painting 48×48 By Buddy
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Tree by Buddy Whitlock captures the essence of nature in abstract form, inviting reflection and calm. Framed in a thick and thin walnut shadow frame, it becomes a bridge between the outdoors and your living space.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 29 lbs |
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Green |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Tree |
Contact Us
"*" indicates required fields