Stance Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The muted palette of Stance by Buddy Whitlock whispers elegance, while its layered textures tell a story of resilience. Framed in a thick oak natural shadow frame, it enriches spaces with understated beauty.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Stance |
Contact Us
"*" indicates required fields