Solo Ii Painting Art 24×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Abstract layers and subtle gradients create an expressive rhythm in Solo II Painting, where stillness meets fluidity. Encased in a black floating frame, it radiates modern refinement.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 2”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 8.16 lbs |
| Weight | 8.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 24 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Solo |
Contact Us
"*" indicates required fields