Soften Painting Art 72×48 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Gentle layers and warm tones create a delicate balance in Soften Painting, blending abstraction with serene beauty. Framed in a gold floating frame, it adds refined warmth to any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 16.32 lbs |
| Weight | 16.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 72 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Soften |
Contact Us
"*" indicates required fields