Skye Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Ethereal gradients and soft brushstrokes create an atmospheric composition in Skye Painting, reflecting calm serenity. Framed in a champagne floating frame, it radiates understated elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 17 lbs |
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Skye |
Contact Us
"*" indicates required fields