Silence I Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Soft gradients and fluid shapes invite introspection in Silence I Painting, where abstraction meets stillness. Framed in a black gallery frame, it exudes modern refinement.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 2”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 40 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Silence |
Contact Us
"*" indicates required fields