Seascape Painting By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Bold gradients and moody contrasts converge in Seascape Painting, evoking the calm expanse of open waters. Suspended in black or deep black shadow frames, this set creates a harmonious visual flow.
Product Details
| Overall Dimensions | 30”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 6 lbs |
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 30 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Seascape |
Contact Us
"*" indicates required fields