Sails Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Sails by Buddy Whitlock captures the movement of air and light through bold contrasts and fluid lines. Framed in a thick black shadow frame, it makes a striking statement of energy and grace.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Sails |
Contact Us
"*" indicates required fields