Saddie Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The quiet elegance of Saddie by Buddy Whitlock is reflected in its earthy textures and grounding tones. Encased in a thick oak natural shadow frame, it creates a harmonious blend of nature and art.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Saddie |
Contact Us
"*" indicates required fields