Ochre Ii Painting By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Warm earth tones and raw textures come to life in Ochre II Painting, evoking the rugged beauty of natural landscapes. Encased in a deep walnut shadow frame, it adds organic sophistication to any setting.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 10.88 lbs |
| Weight | 10.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 48 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ochre |
Contact Us
"*" indicates required fields