Mire Painting Art 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Subtle gradients and delicate layers unfold in Mire Painting, evoking a sense of stillness and reflection. Suspended in a champagne floating frame, it exudes refined elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 2”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 16.32 lbs |
| Weight | 16.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mire |
Contact Us
"*" indicates required fields