Maverick Painting Triptych By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Three dynamic panels of Maverick Painting Triptych create a cohesive narrative of texture, movement, and abstraction. Suspended in sleek black floating frames, this set offers versatility and visual impact.
Product Details
| Overall Dimensions | 90”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 18 lbs |
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 90 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Maverick |
Contact Us
"*" indicates required fields