Mass Painting Art 72×24 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Expansive and bold, Mass Painting explores layers of texture and shadow with striking clarity and precision. Encased in a copper floating frame, it makes a refined yet powerful statement.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 2”D x 24”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 8.16 lbs |
| Weight | 8.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 72 × 24 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mass |
Contact Us
"*" indicates required fields