Lapis I Painting Art 36×48 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Shimmering layers and soft gradients define Lapis I Painting, where abstract forms create an atmosphere of refined tranquility. Suspended in a champagne floating frame, it adds an elegant touch to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 8.16 lbs |
| Weight | 8.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 36 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lapis |
Contact Us
"*" indicates required fields