Horn Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Earthy tones and bold contrasts capture the spirit of strength and resilience in Horn Painting. Enclosed in a deep walnut shadow frame, it adds warmth and depth to any interior.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Horn |
Contact Us
"*" indicates required fields