Hold Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With its organic forms and muted palette, Hold Painting by Buddy Whitlock offers a serene and reflective visual experience. Encased in a thick walnut shadow frame, it’s a versatile piece for any modern setting.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Hold |
Contact Us
"*" indicates required fields