Grove Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Buddy Whitlock’s painting captures the serenity of rolling landscapes with soft, layered greens and earthy tones under a moody sky. Encased in a thick black shadow frame, it enhances the artwork’s depth, offering a timeless yet modern addition to any space that celebrates the beauty of nature.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Acrylic, Poly Fiber Frame |
| Weight | 42 lbs |
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Grove |
Contact Us
"*" indicates required fields