Flow Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Buddy Whitlock’s painting exudes a sense of ethereal movement with its soft, flowing textures and neutral palette. Framed in a thick gold shadow frame, the artwork radiates warmth and elegance, making it a perfect piece to enhance contemporary or transitional interiors with understated sophistication.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Flow |
Contact Us
"*" indicates required fields