Dancers Painting By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Refined black framing elevates Dancers Painting by Buddy Whitlock into a timeless expression of artistry. Expressive strokes and shadowed contrasts embody rhythm and poise while grace unfolds in fluid motion to make your wall look elegant.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 2”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 15 lbs |
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 36 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dancers |
Contact Us
"*" indicates required fields