Core Painting 48×48 By Buddy
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With its abstract forms and earthy palette, this work by Buddy Whitlock delivers a balance of serenity and visual intrigue. The thick and thin walnut shadow frame adds a refined touch to its timeless design.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 29 lbs |
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Core |
Contact Us
"*" indicates required fields