Boss Painting 72×36 Set Of 3 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Boss Painting Set by Buddy Whitlock tells a visual story across three canvases, framed in black shadow frames. Its bold brushstrokes and abstract composition create a harmonious rhythm, transforming walls into artful storytelling spaces.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 2”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 9.2 lbs |
| Weight | 9.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 24 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Boss |
Contact Us
"*" indicates required fields