Blithe Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Blithe Painting by Buddy Whitlock radiates a sense of fluid movement and lightness, framed elegantly in a champagne floating frame. Its abstract composition balances bold strokes with delicate details, creating a captivating visual experience perfect for contemporary spaces.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 10.88 lbs |
| Weight | 10.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 48 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Blithe |
Contact Us
"*" indicates required fields