Black Smoke I Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Black Smoke Painting blends moody hues with layered brushstrokes, creating an aura of mystery and depth. Encased in a black floating frame, its textured design captivates, adding modern sophistication to any setting.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 10.88 lbs |
| Weight | 10.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 48 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Black |
Contact Us
"*" indicates required fields