Alternative Ii Painting Art 36×48 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With a masterful use of champagne framing and textured abstraction, the Alternative II Painting by Buddy Whitlock radiates an artful presence. Its dynamic brushwork creates a rhythm of light and shadow, bringing character and intrigue to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 8.16 lbs |
| Weight | 8.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 36 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Alternative |
Contact Us
"*" indicates required fields