Ro Nubia Multiple Sizes – Black/white
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Inspired by artisanal block print designs, the ancient print in this design expresses homage to the craftsman creating our products. The unique round shape allows this novelty item to be prefilled and not have a removable insert.
Product Details
| Overall Dimensions | 18”W x 5”D x 18”H |
|---|---|
| Materials | 100% Cotton/ 100% Polyester Fill/ 100% Leather Edge |
| Weight | 2.8 lbs |
| Villa Primary Front Fabric | 100% Cotton/ 100% Polyester Fill |
| Villa Back Bottom Fabric | Same Fabric Front and Back |
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 18 × 18 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Roan |
Contact Us
"*" indicates required fields