Commerce & Market Accent Table
SKU:
7228-50616-00
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Black, Browns, Hooker Furniture
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Artistic and airy, the Commerce Market Accent Table has a lightly-scaled metal base and a reverse-painted glass top in color tones of earthy brown and graphite.
Product Details
| Carton Height | 26.00 |
|---|---|
| Carton Length | 21.25 |
| Carton Weight | 17.00 |
| Carton Width | 22.00 |
| Depth | 18.00 |
| Height | 22.00 |
| Material Description | Painted Glass with Carbon Steel |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 18.00 |
| Weight | 11 |
| Image Role Data | {“7228_50616_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_50616_00_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 22 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Browns |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Contact Us
"*" indicates required fields